29 Aralık 2010 Çarşamba

Ananın evinde de GALATAMODA vardı dimi

Efendimm, bu aralar bir GALATAMODA aşağı GALATAMODA yukarı gırla gidiyor ya..

Benim de canım şöyle mis gibi bir GALATAMODA yazmayı çekti, canımın canı sağolsun, her ne kadar gidemesek de bu yıl, elbet hafıza arşivinden buluruz yazacak bir şey..

Hafızamda yanlış değilse şayet 1. Galatamoda Festivali dönemindeydi.Festivalden gazeteler vasıtasıyla haberim olmuştu.Tam da o sıra İstanbul' da klima seminerindeydim.Oda arkadaşım da Sivas' tan gelmişti.Eğitimin son günü öğleden sonra serbesttik.Arkadaşıma dedim haydi Galatamoda' ya gidelim.O da biletini almış, saat 16:' da otogarda olmalıydı.Bostancıdaydık.Çok istedik ama, yetişemeyiz diye gidemedik.Ben öyle anlattım ki o da çok merak etti.

Neyse Bostancı perşembe pazarı ve Bağdat caddesi takıldık..

Ben de akşam aldım valizi geldim eve..

Ammaaaa devrisi gün taktım görümcemi koluma, (ben de kalıyordu çocuklarıma bakıyordu görümcem o dönem), çıktım İstanbul yoluna..Doğruuuuuu Galata' ya.

Katılan tasarımcıları ezbere biliyorum.Bahar Korçan, Mehtap Elaidi vs. vs.Zaten yolda görümceme anlata anlata bir hal olmuşum.O da benim farklı bir yüzümü görmüş şaşkın..Sen bunları nereden biliyorsun diyor.Biliyorum işte.

Taşfırın erkeği Haluk olaydı şayet bana=

Ananın evinde de GALATAMODA vardı dimi derdi.Yok Haluk Bey anamın nevi şahsına münhasırdı modası..Renk renk basmalardan etek diker giyerdi anam.Komşulara da dikerdi..Öyle her kumaşı da beğenmezdi.Seçiciydi hayli..

Ooooo ilk etap Bahar Korçan' ı görüyoruz.Hemen çekiştiriyorum görümcemi..

Bak bak Bahar Korçan..Nasıl mütevazi Bahar Korçan, nasıl sıcak..Bayılıyoruz.O dönem tabii blog neyin yok bende, yoksa resim manyağı yapardım blogu..


O sıra Bahar Korçan' ın bir arkadaşı ona butik kurabiyeler yapmış evde, dağıtsın diye getirmiş..

Elleriyle ikram etti bize Bahar Korçan şeker ötesi insan..

Butik kurabiye olayıyla o zaman tanıştım işte ben..Bayıldım.

Sonra sevgili ZuzuKurabiyeleri' nin bu yazımda bahsettiğim kurabiyelerine de bayıldım.Aklıma geldi de bir an bayıldığımı yazayım dedim canım arkadaşımın kurabiyelerine..

Tasarımları inceliyoruz görümcemle, görümcem kumaştan dikişten anlıyor, yıllarca fason giyim firmasında dikiş dikmiş zira..Bazı tasarımların dikişlerini hiç beğenmiyoruz.Ahhh diyor görümcem imkanım olsa da ben diksem.

Ama bazı tasarımlar da harika, kumaşın iki yakasını bir araya getirip tasarım diye piyasaya sürmek nerde, kumaşa kendini katmak nerde...Fark ediliyor hemen..

Başka tasarımcı da yok o gün, standlara hep soruyorum ama, yok işte rastgelmedi bize..

Bir gün bir Bahar Korçan tasarımına sahip olacağım ve sadece bedenimi değil ruhumu da saracak o tasarım, biliyorum...

Sivas' taki arkadaşım mı?Vay be dedi dediğini yaptın gittin hemii..

10 yorum:

 1. Ah reyhan bende aynı görümcen gibiyim. Mağzalara giriyorum aman allahım ne hatalar biz o ceket cebini yapraken milimlerle hesaplıyoruz adamlar gözünü kapatım dikiyor. Yanii bişey alamadan çoğu kez çıkıyorum.'' Ben daha güzelini yaparım'' deyip birde saçlarımı savurup çıkıyorum(şimdi pek savuracak saçım kalmadı gerçi 30 kilo verdikten sonra )hareki yeter beeeee

  YanıtlaSil
 2. Ya ben seni çok seviyorum kalemine beni al beni yaz canım delim benim ya :)))

  YanıtlaSil
 3. merhaba tatlım moda dünya'nın kazananlarındansın bilgilerini bekliyorum görmek için tıktık
  http://modadunya.blogspot.com/2010/12/2011-yeni-yl-hediyesi-kazananlar.html

  YanıtlaSil
 4. Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle. Mutlu Yıllar!

  YanıtlaSil
 5. bi solukta okudum bu uzun postu, keza bana göre deil:) ablacığım yeni yılın kutlu olsun, adet yerini bulsun...

  YanıtlaSil
 6. Reyhancım mutlu yıllar diliyorum sana ve ailene.Çok teşekkürler yazın için beni çok mutlu etin.Görüşmek üzere sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Delim benim ne güzel ne içten yazmışsın :) Aklına koydun mu yapacan illa he mi? Seviyorum seni :)

  YanıtlaSil

 8. Fashion design by CnS {Cns'design},inşallah

  senemcabuk,çok tatlısınnnnnn

  ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ,Seni yazacağım az bekle sen emi kuşum

  ikimiz, bekliyoruz halen:)

  senemcabuk, merci aynıları da sana gelsin bebek

  YETENEK-SİZİN,sağol canım

  ZUHAL,sağol canım, bilmukabele..

  Yeşim:)biz de seviyorzu az buz değil hemi de..He illa..

  YanıtlaSil
 9. aahaha çok tatlısın yahu:)) benim de annanem öyle seçiciydi basma konusunda:P ama en çok kalan pazenden diktiği pijamalarımdır, abc li:))
  özel tasarımlara gelecek olursak bu konuda oldukca çok şey söylerim de sonra dilimi bantlar, blogumu mühürlerler diyerekten (sanki burda herkesten tırstıgı için susuyomuş gibi görünen bi kuş düşün:P) söylemiyorum. belki bigün karşılaşırsak o zaman dıdısının dıdısına kadar konuşuruz hepisini:)
  bigün iyşallah sahip olursun tüm bedenin ve ruhunla o elbiselerden birine:) ama şişirilmiş elbiseler şişkin gösterebilir çok dikkat et derim ben :P
  öpmüş müydüm tam olarak o kısmını hatırlayamadım da *.*

  YanıtlaSil

☼ Reyhan'a Yorum Bildir ☼

UNUTMA

Öleceğimiz son günden bugüne bir perspektifle bakacak olsaydık,kararlarımız çok farklı olurdu.(Leadbeater)