19 Ağustos 2013 Pazartesi

Bayramda bir İstanbul kaçamağı

Bayramda herkes İstanbul'dan kaçarken biz İstanbul'a kaçalım dedikdi.İkinci güne nasip oldu.Yollar ferah ferahtı kaçanlar sağolsun.


Cami ve arkasındaki devasa yapı kombini:)


Ağaoğlu bana iki de bir mesaj gönderiyor Mytowerland'den daire al bak çok cazip almazsan darılırım deyu..Söz verdim Hawaii Adaları'nın en zengin insanı olan ve henüz akrabalığımı kanıtlayamadığım falan kişi akrabam olduğunu kabul eder de bana yüklü bir miras bırakırsa alacam vallahi diye..Peki cevabı henüz gelmedi tabii.

Durağımız Carrefour SA İçerenköy AVM idi.Bayram bayram ne işin vardı AVM'de demeyin sakın Ümmet'i Muhammed oradaydı, hem nereye gideydim, akrabalar memlekette, kaldı ki ben bir AVM gezicisiyim,severim elimde değil.Oğluşla hemen bir yemek yiyelim dedik, nasıl acıkmışız.Oğlummmm boğulacan nan! Bizimki dışarıda yemek yemek için yaratılmış, evde iştah sıfır.


Ben niye yemek tercihimi hep köfteden yana kullanıyorsam artık, ama çok seviyorum yahu! Sultanahmet köftesi de güzel yalnız.
AVM'den görüntülerRemzi Kitabevinde kitapları incelerken bir yemek kitabının ayracına bayıldım, ne hoş fikir değil mi, el emeği bayıldım ben..


Oğlum bayram harçlıklarını abisine verecekti engel oldum, onlarla sana bir şeyler alırız dedim, ne alacağız ki sanki dedi, buluruz dedim..Dergilere baktık o bu dergiyi seçti,daha sonra başka dergiler de alırız diye sözleştik,ben AVM'yi dolaşırken o bu dergiden çıkan arabasıyla oynadı durdu.


Kendimizi ödüllendirdik:) Gratis'ten hep kozmetik alacak değildik ya:) Benim favori dondurmamdır Magnum bademli.


Remzi kitabevinin Kitap Gazetesi'ni sevdim, keşke her kitabevinin olsa böylesi yayını.
Retrobüs Grubu'nun bayrama özel konseri vardı AVM'de, bu arkadaşların sesleri ne güzel yahu!Yalnız dinleyenlerin çoğu müzik sesi duyduk geldik havasındaydı, yaptığım kısa ankette grubun adını bilen çıkmadı.
Konsere lokum ikramı iyi gitti:)


Belli bir alışveriş üzeri burada gördüğünüz koltukta hazırlanan kıyafetlerle foto çektirebiliyordunuz.AVM'nin hemen yanında Bauhaus var, oradan evimizin boyanması için boya, banyo paspası, yerleri silmeci, ve iki adet avize aldık, birini oturma odasına diğerini hole taktık.Hoş oldu.


2. durağımız Kozyatağı'ndaki Optimum Outlet AVM idi.Buraya da ne zamandır gitmek istiyordum, yeni nasip oldu.


Bu t-shirt H&M'deydi sanırım,Fatıma'nın elinin kullanılmadığı nesne kalmadı sanırsam.


Bu abi karikatürünüzü çiziyor ama sırada beklerim derseniz, netekim ben bekleyemedim.Yalnız çizimlerine baktım bayağı başarılıydı.Bu minimoşlar da çok tatlıydılar.Eneeee koltukta kıyafet foto olayı burada da varmış..


Bir de sergi vardıVe dönüş, Ataşehir'deki koccaman binalar yoksa bunlar da Ağaoğlu'muydu? Bak, hep derim soyadları karakteri etkiler diye, adamın soyadı Ağaoğlu Beyler, burada biraz düşüneceksin!:)

20 yorum:

 1. Ağaoğlu olayına ne güldüm ama. :D Herkesin soyadı Ağaoğlu değil ki işte, Hawaii'den akrabamız da olmuyor... :D

  Bayağı eğlenmişe benziyorsunuz. İmrendim. :') Ben de tatilde şöyle bir İstanbul, Ankara yapayım dedim ama aksilik çıktı. Başka tatillere umarım... :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)Tebessüm ettirebildimse ne âlâ..Eğlendik çok.Kısmet olur inş. size de İst.

   Sil
 2. İstanbul deyince Avm geliyor insanın aklına bu sıcakta :)

  YanıtlaSil
 3. Hoşgeldiniz güle güle gittiniz. Şansınızdan İstanbul'un boş haline rastlamışsınız :))
  her zaman bekleriz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aynen.Ben de her zaman gelmek isterim.

   Sil
 4. Ohh keyif seninnn :))


  Ne iyi etmişsin abla :)

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir gezi olmuş.Yanlız anlatış tarzın süper bayıldım...Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim,mutlu oldum beğenmenize.Sevgiler.

   Sil
 6. Muy lindas fotos.

  Saludos,

  Ale
  Costa Rica

  YanıtlaSil
 7. Off bayağı dolu bir gün, hele de benim gibi ruhsuz Almanyada yaşayan icin:) "harçlıklarını abisine verecekti" cümlesi ayrı bi hoş geldi yalnız:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de Almanya'yı cok merak ediyoruz ama.Hoş bu çocuk hakikaten..

   Sil
 8. İstanbul'u bir bayram tatilinde birde pazar sabahları erken saatte gezmeyi seviyorum. Trafik yok, sokaklar bomboş sizde bunun tadını iyi çıkarmışsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En gezilecek zamandır o değil mi? Kurban Bayramına bir daha geliriz biz..

   Sil
 9. Ben yokken gelmeyeydin eyiydi :) Hem de bana en yakın yerlerde gezmişsiniz canom. İyi etmişsiniz. Yediğiniz içtiğiniz afiyet can olsun. Şu akrabayı bulursam ben de Ağaoğlu'ndan daireler alacağım :) belki komşu oluruz canom.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısmet sen varkene bacım:)Sağolasın.İnşallah inşallah:)

   Sil

☼ Reyhan'a Yorum Bildir ☼

UNUTMA

Öleceğimiz son günden bugüne bir perspektifle bakacak olsaydık,kararlarımız çok farklı olurdu.(Leadbeater)